Miło nam poinformować, że nowym członkiem Oddziału Wrocławskiego Zarządu Polskiego Towarzystwa Chemicznego wybrana została dr inż. Anna Leśniewicz z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Nowo wybranej gratulujemy serdecznie, życząc dużo wytrwałości i kreatywności.

Ustępującej z funkcji członka zarządu mgr Krystynie Gans składamy serdeczne podziękowanie za dotychczasową współpracę i wieloletni trud włożony w organizację różnych przedsięwzięć dydaktycznych we Wrocławiu i na terenie Dolnego Ślaska. Jednocześnie liczymy na dalszą aktywność na polu popularyzacji chemii.

Panu Profesorowi Kazimierzowi Gąsiorowskiemu z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu dziękujemy za wygłoszenie niezwykle interesującego wykładu "Wybrane zagadnienia personalizacji terapii nowotworów" podczas grudniowego spotkania członków Oddziału. Temat wiązał się ściśle z pracami badawczymi realizowanymi w zespole Pana Profesora, które koncentrują się przede wszystkim wokół poszukiwania nowych związków o potencjalnym działaniu przeciwnowotworowym, immunomodulującym, zarówno tych syntetycznych, jak i izolowanych z roślin.